Diváci v roli rozhodčích? Možná již brzy!

14 dubna, 2024

Pokud čtete zápisy jednání výkonného orgánu mezinárodní bruslařské organizace ISU, zřejmě to pro vás nebude žádná novinka. Pokud byste je však náhodou nečetli, máme tu pro vás novinku.

V zápisu jednání Rady (Council) mezinárodní bruslařské organizace ISU, které se konalo 12.-15. března 2024 v holandském Rotterdamu, se objevila malá, nenápadná zmínka o tom, co se zřejmě bude projednávat na letošním kongresu ISU v červnu 2024 v Las Vegas. Mimo jinou standardní agendu se chystá cosi nového.

Velmi zajímavá změna slibuje zapojení diváků do hodnocení krasobruslařské exhibice. Již na příštím závodu Mistrovství světa by měli mít diváci možnost hodnotit jednotlivé účastníky exhibice a výsledkem tohoto hodnocení bude pořadí „vítězů exhibice“, včetně cen, které vítězové za své umístění obdrží.

Jakou konkrétní podobu bude hodnocení nebo hlasování mít a jaké ceny mohou účastníci exhibice získat, to zatím řečeno nebylo. Nechejme se tedy překvapit, co nám nadcházející kongres přinese. Tato zdánlivě drobná a nedůležitá novinka by mohla do hodnocení výkonů v krasobruslení v důsledku přinést zcela nový a revoluční prvek. Tentokrát půjde sice „jen“ o exhibici. Ale pozor! Velké změny mohou mít i nenápadné začátky. Jak se možnost hodnocení diváků projeví? Bude diváky sledování soutěžních programů s možností ovlivnit výsledek bavit více? Řekl bych, že určitě ano.