Velká cena Uherského Brodu – Český pohár

16 října, 2023

(14.-15.10.2023)
VC Uherského Brodu 2023

Sofie Marie Hromková, 9. místo, Nejmladší žačky 24.23

Za mlhou hustou tak, jak umí být jen na zimním stadionu v Uherském Brodu, Sofie Marie Hromková v kategorii dívek do 10 let (nejmladší žačky) si v úvodním závodu seriálu Českého poháru zajela pěkné osobní maximum v hodnotě 24.23 bodů, kdy zařadila dvojitý Rittberger a dva dvojité Salchowy. Umístila se tím na devátém místě a zapisuje si první letošní body.

Johanka Žilková, 4. místo, žacky 84.68

Johanka Žilková v Brodu zahájila svoji letošní cestu v kategorii dívek 10-15 let (žačky) pozvolným tempem. Po nezdařeném trojitém Salchowu a kombinaci s trojitým Toeloopem v krátkém programu přišla odpoledne spíše nevydařená volná jízda s několika pokusy o trojité skoky. Johanka získala 84.68 bodů a s odstupem několika bodů se umístila na čtvrté pozici. Zapisuje své první letošní body do žebříčku a věříme, že se v závodní sezóně, která poběží přibližně do konce února 2024, bude na co těšit a že Johanka i v této sezóně, poslední před vstupem do světa juniorské kategorie, bude závodit v napínavých rozjížďkách s chutí a s radostí.

Karolína Macíková, mladší žačky 42.22, 8. místo

Karolína Macíková prvním závodem sezóny nasadila laťku poměrně vysoko. Nebojí se zařadit obtížné dvojité skoky a jejich kombinace. Takovými jsou jistě kombinace dvojitého Lutze a dvojitého Toeloopa a také kombinace dvou dvojitých Rittbergerů. Za 42.22 bodů se v Uherském Brodu získala osmé místo, což je velmi hezký začátek. Budeme se těšit na pokračování.