Juniorské sportovní dvojice a limity pro mistrovství světa

29 září, 2023

K dnešnímu dni máme v České republice jednu jedinou aktivně závodící juniorskou sportovní dvojici. Tu tvoří Debora Anna Cohen (15) a Lukáš Vochozka (20). Zkušenější Lukáš s debutující Deborou mají za sebou již dva pěkně ostré starty. Po superproduktivním půlroce společné přípravy pod vedením trenéra Petra Bidaře společně vyrazili na mezinárodní scénu. V prvním závodu Juniorské Grand Prix v Budapešti, kde se jim přes pomyslnou hranici přehoupnout ještě nepodařilo, za krátký program získali 22,75 (limit 23,00) a za volnou jízdu 28,40 bodů (limit 34,00).

Hned při druhém startu v Gdaňsku však v krátkém programu získali 23,05 bodů (!) a ve volné jízdě 36,50 bodů. Tím splnili oba aktuálně platné limity na juniorské mistrovství světa 2024 a mohou se tak dále připravovat už ve větší pohodě. Mistrovství světa se má konat dne 26. 2. 2024 v Tai-Pei na Tchajwanu. Doufejme, že to křehká politická situace v oblasti dovolí.

Alžběta Kvíderová a Jindřich Klement
Sofie a Matěj

Druhé, prozatím volné místo, které svým březnovým umístěním v první desítce juniorského mistrovství světa v Calgary (Kanada) Lukáš Vochozka vybojoval s Barborou Kucianovou, je prozatím neobsazeno a čeká na své potenciální účastníky.

Může se jej pokusit získat jakákoliv nově vznikající dvojice, o které v Brně zatím nevíme. Anebo některá z dvojic, které o sobě již ve veřejném prostoru daly vědět. Těmi mohou být třeba Alžběta Kvíderová (14) a Jindřich Klement (16) nebo Sofie a Matěj.

Zde je seznam závodů, na kterých lze výše uvedené limity pro tento účel plnit:

Zde jsou informace k samotnému závodu juniorského mistrovství světa pro rok 2024:

V dalším příspěvku si posvítíme na juniorské tance na ledě.