Otázky a odpovědi

Rodiče nám často kladou otázky. A my na ně odpoívdáme.

Jak mám dítě obléci?

Čepici jim dejte. Tenká bude stačit. U dětí do 15 let vyžadujeme do základních kurzů bezpečnostní přilbu, cyklistickou, skejťáckou, lyžařskou nebo hokejovou,jakoukoliv máte. Na přípravce, kdy již děti dovedou bezpečně padat, toto již nevyžadujeme.

Rukavice ano. Budeme se často dotýkat ledu. Led je kamarád, ale mohl by studit. Teplota ledu bývá u nás na halách mezi -4 až -7 °C.

Oblékněte své děti podobně, jako byste se oblékli sami. U ledu ve výšce 100 cm nad plochou je obvykle teplota vzduchu mezi 3 až 5 °C. Děti se v kurzech a na tréninku pohybují a tím se i zahřívají. Nebude jim tedy zima, pokud budou mít na těle bavlněné nebo funkční tričko, na něm tenkou fleesovou bundu a jako vrchní vrstvu podzimní nebo jarní bundu, která na sebe nenabaluje sníh a ledovou tříšť. Můžete vyzkoušet i zimní bundu, kterou lze odshora částečně rozepnout.

Na nohou v základníhc kurzech ocení děti dvě vrstvy, ale je to silně individuální. Děti v přípravce už dvě vrstvy mohou odmítat a vyplatí se tedy využít sportovní zateplené kalhoty určené na lyžování nebo běžecké lyžování. Zdatnější děti a naši sportovci již bruslí v jednovrstvých zateplených přiléhavých kalhotách nebo leginách.

Ponožky zvolte teplejší, ale dnešní moderní brusle nevyžadují pro aktivně se pohybující děti a sportovce příliš silné ponožky. Důležitým parametrem by mělo být přiléhavost, aby se ponožka v botě brusle na noze nemohla shrnovat a působit otlaky a drobná zranění.

V kolik hodin máme přijít?

Pokud Váš kurz začíná v 17:00, znamená to, že v 17:00 se s dětmi setkáme již u ledu na střídačce. Pro převléknutí a nazutí bruslí si rezervujte přibližně 20 minut. Můžete však být o něco rychlejší i pomalejší.

Mám svému dítěti brusle zavazovat?

Malým dětem do bruslí obvykle rodiče pomáhají. Menší děti nemají ještě dost síly a citu, aby zvolili správnou míru. Čím jsou děti starší, tím je vhodnější je motivovat k tomu, aby si uměli své brusle nazout a zavázat sami. Motivační faktor může být uznání rodičů a trenérů. Děti si uznání všimnou a takové uznání často působí lépe, než odměny nebo tresty.

Kolik stojí základní kurz?

Osvědčila se nám metoda otevřených kurzů. Účastník platí za lekci, na kterou právě přišel. V sezóně 2023-2024 je cena za 45-minutovou lekci 240 Kč. Pokud zakoupíte permanentku na 10 lekcí, cena je pak jen 220 Kč za lekci.

Platí i stará nevyužitá permanentka?

Ano, platí permanentky zakoupené v roce 2023 a později.

Mohou na jednu permanentku bruslit dvě moje děti?

Ano.

Další otázky pokládejte, prosím, emailem na adresu: kancelar@krasobruslenibrno.cz