Velká cena Ostravy 2023 – Český pohár

6 listopadu, 2023

(4.11.2023)

Anna Maria Ptáčková, nejmladší žačky 25.44 bodů, 7. místo

V závodu Českého poháru Velká cena Ostravy získala Anička Ptáčková sedmé místo a ziskem 25.44 si připsala další body do celoročního žebříčku. Tentokrát za svým osobním maximem zůstala jen o 3,55 bodů. Zato v jízdě zařadila dvakrát dvojitý Salchow a poprve také dvojitý Flip, který ale zatím plnou hodnotu 1.8 bodů za čisté provedení nepřinesl. Jeho zařazení ale napovídá, že Anička své jízdy hodlá i nadále obohacovat o další a další dvojité skoky. To je jistě správně a my jí na této cestě přejeme hodně štěstí. Další úspěchy jistě na sebe nedají dlouho čekat.

Sofie Marie Hromková, nejmladší žačky 24.64, 8. místo

Sofie Marie Hromková ve stejné kategorii získala za svůj bojovný výkon s povedenou kombinací Axela a Rittbergera 24.64 bodů a obsadila pěkné 8. místo. Nic nevadí, že se snad v závodu dvojitý Salchow úplně nepovedl tak, jako se daří na tréninku. Celkový bodový zisk představuje Sofinčin nejlepší osobní výkon. A to je pro krasobruslařky i pro trenéry vždy důvod k veliké radosti. Blahopřejeme!

Aliona Khripková, žačky 72.12, 12. místo

Aliona Khripková v Ostravě udržela svoji kvalitu a zajela bodově podobnou jízdu, jako na svém prvním závodu v Brně. Získala 72.12 bodů a obsadila v kvalitně obsazeném závodu dvanácté místo.

Karolína Macíková, mladší žačky 41.3, 11. místo

Karolína v Ostravě do programu zařadila kromě jiných prvků také dvojitého Axela. Přesto, že tento náročný prvek nedopadl úplně podle jejích představ, je to známka, že Karolína se tím posouvá se svými cíli o významný kus kupředu. Lze s vysokou pravděpodobností věřit, že její tréninkové úsilí padne na úrodnou půdu a že ve své snaze vytrvá. Karolína získala za svoji volnou jízdu 41.3 bodů a umístila se na pěkném 11. místě.

Věděli jste, že …
… při procesu zvládnutí skoku dvojitý Axel průměrný krasobruslař potřebuje trénovat nejméně 5 dní v týdnu po dobu 1 až 2 roky a průměrně absolvuje dva až tři tisíce neúspěšných pokusů, z nichž velká část končí pádem?

krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #krasobrus #ostrava