Skating Park dětí a mládeže

13 května, 2017

Skating Park je náš ambiciózní projekt, s jehož pomocí se snažíme pomáhat talentovaným sportovcům z Brna a širokého okolí v jejich sportovní přípravě v pokročilé fázi jejich výkonnostní a vrcholové dráhy. Program cíleně pomáhá sportovcům a současně podporuje zájem veřejnosti o krasobruslení ve všech jeho formách; od obou sólových přes párové disciplíny až po bruslení v týmech synchronizovaného bruslení. Projekt je určen pro talentované sportovce z celého regionu Jihomoravského kraje i širšího okolí. Do programu jsou podle interních pravidel pravidelně zařazováni sportovci na základě jejich aktuálního výkonnostního profilu a především v souladu s jejich tréninkovou chutí a morálkou.

Projekt Skating Park dětí a mládeže pokrývá sólové kategorie, párové disciplíny a také synchronizované bruslení. Nabízí rozšířené tréninkové možnosti a pomáhá ve výběru a podpoře talentované mládeže v Jihomoravském kraji.

Díky dlouholeté zkušenosti a skvělým výsledkům chceme trvale vytvářet ideální prostředí a zázemí pro rozvoj krasobruslení v Jihomoravském kraji. Poskytujeme kvalitní sportoviště, trenéry, doplňková cvičení a vybavení potřebné k tréninku na nejvyšší možné úrovni. Správnou motivací a efektivním tréninkem jsme schopni dostat naše sportovce do popředí českého a mezinárodního mládežnického sportu.

Již po prvním roce existence Skating Parku dětí a mládeže byly výsledky programu skvělé. Největším úspěchem byla účast juniorského týmu Darlings v synchronizovaném bruslení na juniorském Mistrovství světa v Zágrebu a jejich 15. místo.

Týmu Big Bang se v synchronizovaném bruslené v kategorii Novice (do 16 let) podařilo dosáhnout velkých úspěchů. Získali 1. místa na všech národních i mezinárodních soutěžích, kterých se zúčastnili.

V tanečních párech dosáhl druhé místo v závodu Mistrovství České republiky náš taneční pár Filip Štrubl a Klára Kazdová.

V sólové kategorii Tereza Zendulková se na Mistrovství České republiky umístila na krásném 3. místě. Ostatní naši sportovci vybojovali na vrcholném závodu místa v první polovině startovního pole.

Členové projektu Skating Park dětí a mládeže v prvním roce jeho existence byli:

Klára Kazdová, Filip Štrubl, Tereza Zendulková, Michaela Vrašťáková, Ines Vobořilová, Michaela Musilová, Kateřina Lesniaková, Barbora Knoflíčková, Klára Vobořilová, Josef Suchomel, celý juniorský tým Darlings (do 19 let), a celý tým Big Bang v kategorii Novice.

Díky programu Skating park jsme v minulých letech načerpali nové zkušenosti. Jejich praktickým zužitkováním jsou poslední úspěchy českého krasobruslení na světové úrovni v podobě úspěchů tanečních párů Natálie a Filipa Taschlerových, sourozenců Anity a Andrease Straub, Elišky Březinové v kategorii jednotlivců a juniorského a seniorského týmu synchronizovaného bruslení Darlings.

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu. Bez ní by tento program nemohl existovat.