Příbramský Kahan 2023 – Český pohár

4 prosince, 2023

(2.12.2023)
Karolína Macíková, mladší žačky 44.08, 10. místo

Karolína Macíková v kategorii dívek do 10 let (mladší žačky) zlepšila své letošní bodové maximum na 44.08 a získala na závodu v Příbrami skvělé desáté místo. Zařadila přitom nejobtížnější dvojité skoky a to včetně dvojitého Axela, což si zcela jistě zaslouží velkou pochvalu. Podle náročných pravidel, která rozhodčí uplatňují prakticky shodně, jako v soutěžích dospělých sportovců, bude ještě Kájin Axel potřebovat nabrat nějakou výšku a jistotu, aby stačil dokončit dvě a půl otáčky, než mu přiřadí jeho hodnotu 3.3 bodů. Určitě se to podaří a my budeme moc rádi u toho. Hezký výsledek a pochvala za odhodlané tréninkové úsilí.

Sofie Marie Hromková, nejmladsi žačky 26.41, 7. místo

V Příbrami proběhl o víkendu závod Českého poháru Příbramský kahan. Vyzkoušet místní led přijela i Sofie Marie Hromková. Po daleké cestě předvedla čistou jízdu bez větších chyb se třemi dvojitými skoky a Lutzem. Rozhodčí jízdu ohodnotili 26.41 body, což je na úrovni Sofiina dosavadního osobního bodového maxima. Zdá se, že Sofie se dostává do závodního tempa a že se můžeme těšít na další úspěšné závody. Blahopřejeme.

Anna Maria Ptáčková, nejmladší žačky, 20. místo

Anna Maria Ptáčková se umístila na 20. místě. Tentokrát se Anička pokusila zařadit mimo jiné také dvojitý Rittberger. Tento náročný dvojitý skok se jí zatím v závodu nepodařil podle nejlepších představ a ani pokusy o dva dvojité Salchowy tentokrát úplně nevyšly. Přesto i takové závody hrají velmi důležitou roli na cestě sportovce a jsou příležitostí nasbírat nové cenné zkušenosti. Přejeme Aničce hodně dalších sil.

#krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #pribram #krasobrus