Orlovská piruetka 2023 – Pohár ČKS

20 listopadu, 2023

(18.11.2023)


Tereza Sochová, starši nováčci 20.46, 2. místo

Terezka Sochová se o víkendu zúčastnila své první letošní soutěže s názvem Orlovská piruetka. Tato soutěž je součástí seriálu soutěží Pohár Českého krasobruslařského svazu. Pohár ČKS je druhá nejvyšší soutěž, kterou pořádá krasobruslařský svaz pro všechny kluby České republiky.

Terezka v Orlové předvedla pěknou čistou jízdu, ve které jsme mimo jiných prvků a skoků mohli vidět jak Flip, tak Lutz, což jsou dva nejnáročnější skoky s jednou celou rotací nad ledem. V kategorii dívek 8-9 let (starší nováčci) se umístila na druhém místě a získala tak stříbrnou medaili. Bodovým ziskem 20.46 si ustanovila velmi kvalitní osobní maximum. Blahopřejeme!

Leona Holková, mladší nováčci 20.46, 8. místo

Leonka Holková v kategorii dívek 7-8 let (mladší nováčci) se na svých úplně prvních závodech umístila na osmém místě. Získala 10,7 bodů a mimo jiných prvků úspěšně zařadila a předvedla skok Salchow (0,4 bodu), vzpřímenou piruetu (1,0 bod) a choreografickou sekvenci (3,0 body). My všichni rodiče, řekněme si upřímně: Kolik z nás by něco takového dokázalo (bez následné týdenní hospitalizace)? Sportovní pravidla, podle kterých se dnes takto malé děti na soutěžích spadající pod systém mezinárodní bruslařské asociace ISU hodnotí, jsou nastavena velmi striktně a přísně. Pravidla jsou prakticky totožná s pravidly, která platí pro dospělé závodníky. Za to si Leonka a všechny takto malé děti zaslouží bez výjimky velikou poklonu.

Sára Sakrajdová, nejmladsi zacky 20.12, 11. místo

Hezké umístění v kategorii dívek do 10 let (nejmladší žačky) získala na svém prvním závodu této sezóny naše Sára Sakrajdová. Za čistou jízdu, která obsahovala všechny jednoduché skoky s jednou celou rotací získala 20,12 bodů a to v silně obsazeném startovním poli dvacetiosmi závodnic z celé České republiky stačilo na krásné jedenácté místo. Gratulujeme!

Zdeňka Holková, nejmladší žačky 14.13, 26. místo

Rittbergera, flipa a Lutze ve své volné jízdě předvedla Zdeňka Holková. V Orlové jí rozhodčí za ně nadělili 14.13 bodů a Zdeňka se s nimi umístila na 26. místě. Vinou poměrně přísného hodnocení polohy při nízké piruetě za tento prvek body nepřibyly, ale nejtěžší skok s jednou rotací nad ledem, Lutz, Zdeňka dokázala zvládnout na úplný závěr jízdy bez pádu. A to je určitě pádný argument k pochvale. Vážíme si takové snahy, protože víme, jak je to těžké. Dobrá práce!

Amelie Pavlíková, mladší žačky 23.91, 18. místo

Amelii Pavlíkové evidentně závodní atmosféra v Orlové vyhovovala, protože za převážně čistou jízdu si připsala 23,91 bodů. To je její dosavadní osobní maximum. Pohoda byla zřejmě natolik dobrá, že se dokonce s trenérkou rozhodla do jízdy zařadit i Axela. Ten se sice prozatím tak úplně nepodařil, ale snaha a odvaha k tomuto kroku potřebná, představují něco, co si zaslouží ocenění a velikou pochvalu. Máme z toho radost a těšíme se, že brzy Amelii přivítáme v „Axelovém klubu“! Axel je na cestě krasobruslaře první skutečně obrovská výzva. Kdo ji dokáže zvládnout a Axela se naučí, je velký borec. Krasobruslení nikdy nikomu nic nedá zadarmo. O to sladší je odměna, pokud takovou velikou překážku překonáte. Takže se těšíme. Třeba už při příštím závodu.

Zuzana Zálišová, žačky 19.2, 30. místo

Zuzana Zálišová získala v Orlové 19.2 bodů a umístila se na třicátém místě. V jízdě zařadila kromě jednoduchých skoků i dva pokusy o dvojitý Salchow. Přesto, že ani jeden nevyšel podle představ, si Zuzka zaslouží pochvalu za odvahu a především za snahu.

Nicole Oliverová, Adult B 29.11, 1. místo

Nicole Oliverová v Orlové potvrdila svoje skvělé kvality a zvítězila v kategorii Adult B s bodovým ziskem 29,11. Ve své volné jízdě už standardně zařazuje všechny jednoduché skoky včetně nejobtížnějšího Lutze. Pravidelně za jejich provedení od rozhodčí dostává pozitivní hodnocení, což jí vynáší nad ostatní závodníky kategorie dospělých bruslařů, kteří krasobruslení praktikují pro ten vzácný pocit uspokojení z překonaných překážek. A psssst… říká se, že kdo často chodí na zimní stadion, zůstane navždycky mladý.

#krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #krasobrus