Orlovská pirueta 2023 – Český pohár

27 listopadu, 2023

(25.11.2023)

Anna Maria Ptáčková, nejmladší žačky 32.4, 1. místo

V závodě Českého poháru, který proběhl o víkendu 25.-26.11.2023 v Orlové, Anička Maria Ptáčková získala zlatou medajli a ziskem 32.4 bodů si vytvořila své nové osobní maximum. Ve vítězné jízdě kategorie nejmladších žaček Anička poprve dokázala v závodu zajet krokovou sekvenci v obtížnosti druhé úrovně a za obě své piruety získala vysoké hodnocení na úrovni 3. Dva skočené dvojité Salchowy, z nichž jeden byl navíc v kombinaci, se ve startovním poli třiatřiceti krasobruslařek z celé České republiky zaslouženě prosadila na místo nejvyšší. Blahopřejeme a přejeme, aby se úspěch stal novou motivací do náročné další tréninkové práce.

Johanka Žilková, žačky 104.6, 2. místo

Johanka měla stejný cíl. Potvrdit si, že trojité skoky zvládne nejen na tréninku, ale i ve vypjaté atmosféře závodu. To se jí podařilo, ale pouze částečně. Přibalila si k tomu ještě pěkný balíček zkušeností do budoucna. V úvodu krátkého programu trojitý Salchow ještě s malým zaváháním vyjíždí. To je bezva. Ale trojitý Toeloop dnes ještě ne. Opět Johanku v kombinaci nechává na holičkách a vyhazuje ji ze sedla. Pád v kombinaci v krátkém programu představuje určitou ztrátu. O to větší úsilí vložila Johanka do volné jízdy. Po úspěšné úvodní kombinaci s dvojitým Axelem, tvojitým Toeloopem a jednoduchým Axelem se druhá kombinace trojitého a dvojitého Toeloopa podařila vyjet výborně. Vypadá to tak jednoduše! Následně ale Johanka bohužel upadla u trojitého Salchowa. Udržet v takové situaci maximální koncentraci bylo již obtížné. V závěru namísto pravděpodobně naplánovaného trojitého Lutze volí na jistotu dvojitý Toeloop, který ale bohužel nemůže od rozhodčích přinést ani bod, protože by byl v programu již dvakrát zařazen. V tom okamžiku si to asi Johanka neuvědomila. Přidává krásného vysokého dvojitého Lutze a piruetu, u které jeden level proklouznul mezi prsty. Výsledkem je 104.6 bodů a stříbrná medaile. O pouhých šest setin bodu před Johankou v kategorii zvítězila Katka Červenková z Chomutova.

Aliona Khripková, žačky 69.69, 19. místo

Aliona Khripková si v Orlové prožila to, co v krasobruslařském světě občas přichází. Půvabná krasobruslařka z Brna prošla náročným závodem, ve kterém se dařilo jen málo. Alionka je však dál silná a rozhodně neodchází se svěšenou hlavou. Nasbírala cenné zkušenosti a zcela určitě přijdou zase lepší závody. My v tom Alioně fandíme a zcela určitě o ní ještě uslyšíme. Téměř 70 bodů a devatenácté místo není výbec málo.

Tereza Žampová, žačky 72.78, 16. místo

Tereza Žampová si ve svém čtvrtém závodu sezóny vylepšila své letošjí osobní maximum na 72.78 bodů a v kategorii žaček se umístila na 16. místě. V celkovém hodnocení Terezka zvítězila v tradiční Orlovské soutěži o nejkvalitnější piruetu. Pořadatelé tuto soutěž každoročně vyhlašují a její vítěz tradičně obdrží speciální žlutou kulatou a sladkou cenu. Krásný malý dortík. Letošní rok nebyl výjimkou a my jsme rádi, že Terezka tuto cenu získala. Je to známka vysoké kvality. Blahopřejeme!

Sofie Marie Hromková, nejmladší žačky 27.24 , 12. místo

Sofie Marie Hromková zahájila jízdu sice nepovedeným dvojitým Ritbergerem, ale díky dobrému naladění a výborné závodní atmosféře se Sofie nenechala odradit dílčím neúspěchem a celou jízdu už doslova prosvištěla ve skvělém rytmu. Podařil se dvojitý Salchow v kombinaci s Axelem a druhý dvojitý Rittberger už byl bez pádu jen s drobným, téměř neznatelným zaváháním a na řadu přišel také náročný Lutz, odpíchnutý skok, který je nutno odrážet z vnější hrany odrazové nohy. Výsledkem bylo nové osobní maximum 27.24 bodů a celkové 12. místo. Ano, takhle se má závodit. Moc blahopřejeme!

#krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #orlova #krasobrus