Malá cena Pardubic – Český pohár

30 října, 2023

(28.10.2023)

Anna Maria Ptáčková, nejmladší žačky 26.06, 7. místo

Anička Ptáčková v závodu Českého poháru Malá cena Pardubic o víkendu 28.10.2023 získala sedmé místo. Oproti minulému týdnu se Aničce podařilo zařadit kombinaci dvojitého Salchowa s Axelem, který ale nevyšel přesně podle představ. V dobře obsazeném závodu dvaatřiceti závodnic z celé České republiky v kategorii nejmladších žaček je sedmé místo a objektivně vyšší náročnost jízdy známkou, že Anička hodlá i nadále ve svém úsilí pokračovat. Dva body, které jí chyběly k dosažení na medajlovou pozici, Anička jistě získat dokáže.

Johanka Žilková, žačky 107.88, 2. místo

Johanka vlétla do závodu s odhodláním a s tajným cílem. Tím bylo zařadit do obou programů dva různé trojité skoky. Krátký program zahájila úspěšným trojitým Salchowem. Trojitý Toeloop, který měl zahájit kombinaci, dnes ale ještě neposedně nepřišel. Ve volné už ale Johanka oba kýžené skoky s malým zaváháním zvládla. Přesto, že výsledkový protokol hýřil oběma barvami, zelenou i červenou, v celkovém součtu překonala Johanka své dosavadní osobní maximum a se 107.88 body překonala magickou stovku. Také si tím zajistila místo na pódiu a stříbrnou medaili.
Gratulujeme!

Tereza Žampová, žačky 73.39, 7. místo

Terezka ve svých programech začala pravidelně zařazovat obtížný dvojitý Axel. Závod v Pardubicích v prostředí extraligového stadionu nebyl výjimkou a náročný proces zvládnutí tohoto obtížného prvku v závodní atmosféře je na dobré cestě. Terezka vylepšila své letošní maximum a se získanými 73.39 body se umístila na pěkném sedmém místě. Blahopřejeme!

krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #pardubice #cukrarnalibuse #krasobrus