Havířovská růže 2023 – Pohár ČKS

4 prosince, 2023

(2.12.2023)

Souběžně se soutěží Českého poháru v Příbrami se o víkendu konal závod Poháru Českého krasobruslařského svazu Havířovská růže.

Tereza Sochová, 1. místo, starší nováčci 18.27

Náš klub VSK Technika Brno zde reprezentovala Tereza Sochová. V kategorii Starší nováčci potvrdila svoje kvality z minulého závodu a přes drobné zaváhání u Lutze si bodovým ziskem 18.27 zajistila vítězství v celé kategorii. A bylo to skutečně těsně. Od druhého místa Terezku dělilo jen sedm setin bodu. Výkon a energie Terezky byly vynikající a pro přítomné musela být radost takový závod sledovat. Kdo by to byl řekl, že v Havířově uvidíme v podání těch nejmladších tak napínavý a kvalitní závod? Blahopřejeme a věříme, že Vám stejně, jako nám, takové závodění chutná. Obzvlášť, pokud je to závodění s příchutí medajle.

Sára Sakrajdová, nejmladší žačky 18.9, 15. místo

Sára Sakrajdová zajela hezkou jízdu s kompletní sadou všech skoků s jednou rotací. Ano, záměrně se vyhýbáme pojmenování „jednoduchých skoků“. Ony ty skoky totož tak docela jednoduché nejsou. Drobné zaváhání v kombinaci flipa a Rittbergera nepředstavovaly žádný větší problém, protože všechny ostatní prvky si Sára zkušeně pohlídala a zvládla je moc hezky. Celkovým počtem bodů 18.9 se zařadila na patnácté místo. A to je z jednatřiceti přihlášených závodnic v horní polovině. Byl to hezký výkon a hezky zvládnutá jízda. Gratulujeme!

Leona Holková, mladší nováčci 13.96, 4. místo

Leonka ve svojí volné jízdě už spolehlivě zařadila Salchowa, Rittbergera a Toeloopa. Některé další prvky možná podle rozhodčích potřebují ještě trochu víc pozornosti, aby za ně mohli při hodnocení dát více bodů, ale osobitý a pohledný bruslařský styl Leonky si diváky už dávno získal. A to je to, co nás na krasobruslení baví. Navíc čtvrté místo, které svojí jízdou Leonka obsadila, je jen krůček od medailových pozic. Budeme se těšit na to, jak se Leonce bude dařit na závodech příště.

#krasobruslenibrno #czechfigureskating @czechfigureskating #havirov #krasobrus